Dr Katarzyna Ostrowska-Clark

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni – najwyżej doskonałe Albert Einstein

Chirurgia estetyczna jest specyficzną gałęzią medycyny, bowiem tu sama wiedza medyczna i zdolności manualne nie wystarczą – trzeba również posiadać wyczucie piękna, harmonii i poczucie estetyki. Dopiero połączenie wszystkich tych czynników sprawia, że efekt zabiegu medycznego satysfakcjonuje obie strony: pacjenta i chirurga.

Dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i zdolnościom oraz artystycznemu zamiłowaniu każdego dnia pomagam kobietom spełnić ich marzenia o pięknie. Jestem specjalistą w chirurgii ogólnej z 14-letnim doświadczeniem w chirurgii estetycznej oraz członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich i The European Academy of Facial Plastic Surgery.

Staż podyplomowy odbyty w brytyjskim Southmead Hospital Bristol i roczny kontrakt jako chirurg ogólny w Causeway Hospital Coleraine oraz dziewięcioletnia praktyka w Prywatnym Ośrodku Chirurgii Plastycznej pod okiem jednego z najlepszych specjalistów w Polsce pozwoliły mi się rozwinąć zarówno w dziedzinie chirurgii ogólnej, jak i medycyny estetycznej.

Przez 6 lat byłam pracownikiem II Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, aktualnie jestem starszym asystentem na Oddziale Chirurgii Ogólnej 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie. Stały rozwój i podwyższanie kwalifikacji osiągam dzięki uczestnictwu w licznych kursach i kongresach z zakresu chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej.

Z szerokiej oferty mojej szczecińskiej kliniki, zarówno w zakresie korekcji powiek, jak i innych zabiegów medycyny estetycznej korzystają pacjenci z Polski, z całej Europy i USA.

W trakcie działań związanych z wszelkimi zabiegami medycznymi między pacjentem a lekarzem tworzy się szczególna więź, która ma ogromne znaczenie dla przebiegu całego leczenia. Hołduję tej zasadzie, wywodzącej się ze starego przysłowia hinduskiego: „Można się obawiać rodzonego brata, własnej matki, bać się przyjaciela, lecz nigdy – lekarza”. Jeśli pacjent nie ufa swojemu lekarzowi, nie powinien decydować się na zabieg czy operację. Dlatego też ważną częścią mojej pracy są konsultacje, co sprzyja dokładnemu wzajemnemu poznaniu, rozpoznaniu oczekiwań pacjentki i zbudowaniu zaufania.

Moje pozachirurgiczne zajęcia i pasje to wychowywanie trojga swoich małych, kochanych „rozbójników”, hodowla wyżłów weimarskich krótkowłosych oraz sztuka – obecnie głównie jako odbiorca, wcześniej także jako twórca – w malarstwie.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress