Wypełnianie tłuszczem własnym doliny łez

Zabieg wypełniania doliny łez własnym tłuszczem składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap polega na pobraniu tłuszczu do iniekcji, aby wypełnić pożądane miejsca. Tłuszcz pobierany jest najczęściej z wewnętrznej powierzchni ud lub fałdów brzusznych, gdyż tkanka tłuszczowa w tych miejscach ma niewłóknisty charakter oraz stosunkowo małe unaczynnienie. Pobrana tkanka tłuszczowa, przed drugim etapem – przeszczepem, poddana jest frakcjonowaniu. Po wstrzyknięciu tłuszczu lekarz dokładnie rozmasowuje obszar poddany zabiegowi, aby został równomiernie rozprowadzony. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

Bezpośrednio po zabiegu w okolicach oczu występuje obrzęk i opuchlizna, które mijają po około 36 godzinach. Niewielki obrzęk może utrzymywać się jeszcze przez kilka tygodni, co jest spowodowane zaburzeniem odpływu limfy. Po takim czasie przeszczepiona tkanka tłuszczowa zaczyna stopniowo się wchłaniać, co ustępuje po upływie 6 miesięcy. Wchłanianiu ulega około 20 – 40% przeszczepionego tłuszczu. Reszta tkanki tłuszczowej pozostaje na stałe w miejscu przeszczepionym dając trwały efekt.

Efektem zabiegu jest spłycenie lub usunięcie zagłębienia pomiędzy dolną powieką a policzkiem, ale także rozjaśnienie skóry pod oczami. Terapia ta przynosi naturalny i długotrwały efekt. Wypełnianie doliny łez własnym tłuszczem to zabieg mało inwazyjny, nie wymagający długiego czasu rekonwalescencji. W razie potrzeby można tłuszcz przeszczepiać wielokrotnie, pamiętając o tym, iż łatwiej jest dodać, niż zabrać gdy jest go za dużo.


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress